Начало / Последни новини / Цветан Георгиев с две титли в спринта

Цветан Георгиев с две титли в спринта

Цветан Георгиев от АК Плевен 2014 спечели две шампионски титли на националния шампионат по лека атлетика за момчета и момичета под 16 г. в София. Стори го в спринтовите дисциплини 100 м и 200 м. И в двата старта най-сериозния му конкурент бе Павел Шияков от столичния КЛАСА. По-оспорвана бе битката на късата дистанция, където близо до двамата бе и бургазлията Мартин Костов. На 200 м обаче Георгиев имаше по-голямо превъзходство пред Шияков, а бронзовия медал тук взе спринтьор от Русе. В двете бягания участва и Георги Бързашки от СКЛА Феникс 2004 /Плевен/. На 100 м финишира седми, а на 200 м с позиция по-назад.

В същите дисциплини, но при момичетата плевенската атлетика бе представена от състезателката на СКЛА Спартак – Емили Найденова. Класиранията й са същите като на Бързашки. Мария Симовска от СК Спортико е шампионка на 100 м, а Мила Димитрова от Академик /София/ на 200 м.