Начало / Последни новини / ХК Спартак изпусна „болярите“, ХК Левски с победа и загуба във Велико Търново

ХК Спартак изпусна „болярите“, ХК Левски с победа и загуба във Велико Търново

Плевенският Спартак и едноименният тим на град Левски изиграха по два мача в Б републиканската хандбална група за мъже. Това се случи във Велико Търново, където се проведе отложения трети кръг от есенния полусезон. Малко не достигна на плевенчани да вземат пълен точков актив от двубоите си. Те започнаха с лесна победа – 17:7 над габровския Чардафон. После излязоха срещу домакина Етър 64. Спартаковци бяха по-добри през първата част, която взеха с 12:9. През второто полувреме обаче позволиха на „болярите“ да заличат пасива и последния съдийски сигнал прозвуча при 19:19.

Левскарите също се справиха без проблеми с Чардафон – 18:10. Във втората среща започнаха добре срещу Етър 64 и след равностойна първа част изоставаха с 10:12. След почивката обаче не успяха да се противопоставят на домакините и загубиха с 24:32. Етърци победиха и Локомотив /Мездра/ – 29:18 и оглавиха класирането. Втори е Локомотив /Горна Оряховица/, Спартак е трети, а Левски – четвърти.