Начало / Последни новини / ХК Полюс-ТМ е шампион на България, ХК Левски с бронзовите медали

ХК Полюс-ТМ е шампион на България, ХК Левски с бронзовите медали

Плевенският ХК Полюс-ТМ е най-добрият отбор в България по хандбал за юноши младша възраст /М-14/. Потвърждението стана факт в Габрово, където селекцията на треньора Йонко Вутов, помощниците му Антония Георгиева и Момчил Георгиев спечели шампионската титла. Успехът бе постигнат по изключително убедителен начин – пет победи. Допълнително доказателство са индивидуалните призове. Георги Ненов бе определен за най-добър вратар. Той намери място и в Идеалната 7-ца на финалите, заедно със съотборниците си Иван Петков, Костадин Ковачев и Валентин Нягулов.

Плевенчани започнаха похода към златните медали, печелейки група В с победи над Шумен 61 /Шумен/ – 21:18 и Пирин 64 /Гоце Делчев/ – 27:17. В следващата фаза разбиха Труд /Труд/ с 26:16 и се класираха за полуфинала. В него реализираха нов разгром с 10 гола разлика – 21:11 над едноименния тим на град Левски. В спора за титлата пък подчиниха Пирин 64 /Гоце Делчев/ с 33:29. Това е втора шампионска титла за този отбор. Преди година същия състав вдигна купата в националното първенство за момчета до 12 години. Друг повод за гордост от сегашния успех в Габрово е, че състезателите са с година, две по-малки от съперниците си.

Повод за радост от току що завършилия сезон има и град Левски, защото отборът му се окичи с бронзовите медали в Габрово. Левскарите станаха първи в група А след 13:11 над Нове 99 /Свищов/ и 19:19 срещу Добруджа /Добрич/. Последва 20:17 над домакина Чардафон /Габрово/, а след поражението от плевенчани на полуфинала, дойде победата за третото място с 21:15 срещу свищовлии. Светлин Гаврилов пък бе определен за най-добър защитник на финалите. Приза за най-полезен състезател получи Петко Станков от Фрегата /Бургас/, който стана голмайстор на финалния турнир с 56 попадения.

Снимка: ХК Спартак Плевен – фейсбук