Начало / Последни новини / ХК Левски и ХК Полюс играят в Габрово за купата на България

ХК Левски и ХК Полюс играят в Габрово за купата на България

Мартен-67 /Хасково/ и Фрегата /Бургас/ са съперниците на едноименният тим на град Левски в квалификациите на турнира за купата на България по хандбал за юноши младша възраст до 14 години. Жребият изпрати четирите отбора в група Б. Мачовете помежду им ще се изиграят на 22 февруари в габровската зала „Христо Ботев”. Победителят от групата се класира за финалния турнир.

Плевенският Полюс-ТМ пък ще премери сили с Раховец 2008 /Горна Оряховица/, Опака1974 /Опака/ и едноименния тим на град Кубрат в квалификационна група А. Мачовете са на 3 март в габровската зала „Христо Ботев”. Най-добрият от четирите съперника продължава напред в турнира.

Квалификации ще играят и още шест отбора – Локомотив /Горна Оряховица/, Спартак /Варна/ и АСТИ-91 /Хасково/ ще определят победителя в група В, а Добруджа /Добрич/, Чардафон /Габрово/ и Поморие /Поморие/ в група Г. Мачовете от двете групи ще се проведат на 6 март в зала „Плиска“ /Шумен/.

Финалният турнир ще е 28 – 29 март в Горна Оряховица /ако Раховец 2008 преодолее квалификациите/.