Начало / Последни новини / ХК Левски аут от турнира за купата на България

ХК Левски аут от турнира за купата на България

Едноименният тим на град Левски загуби от Локомотив (Горна Оряховица) с 21:41 в осминафинален двубой от турнира за купата на България по хандбал за мъже. Заслужен успех за „железничарите“, които доминираха през целия мач.

Левскарите опитваха да се противопоставят и донякъде успяваха през първото полувреме. В края му изоставаха с 6 гола – 12:18. След почивката обаче превъзходството на хандбалистите от Горна Оряховица бе тотално – те реализираха 23 пъти срещу едва 9 за съперника. Поражението изхвърли Левски от турнира. Локомотив пък се класира за четвъртфиналите, където ще играе срещу миналогодишният финалист Пирин (Гоце Делчев), който пък победи в Ловеч местния Осъм – 29:20. На четвъртфинал е и плевенския Спартак, който след успеха над Етър 64 (Велико Търново) с 38:31 ще срещне НСА (София). Локомотив (Варна) – Спартак (Варна) и Чардафон (Габрово) – АСТИ-91 (Хасково) са другите двойки на четвъртфиналите.