Начало / Последни новини / Хикс за Владимир Петков и ТТС Рурщад в Германия

Хикс за Владимир Петков и ТТС Рурщад в Германия

Равенство – 5:5 записа като гост ТТС Рурщад /Херне/ с плевенчанина Владимир Петков в състава си. То е третото от началото на сезона в мъжката Трета Северна Бундеслига на Германия по тенис на маса. В 12-ия кръг възпитаника на СКТМ Тетрон и съотборниците му не успяха да победят TSV Шварценбек. Това бе втория двубой между тях. В петия кръг в Херне, Петков и компания биха с 6:2. Сега обаче битката бе крайно оспорвана до последно. Артур Шемп зае позицията в състава на отсъстващите Койо Канамицу и Мохамед Реза Акхлагхпасанд. Владко изигра три срещи, от които спечели две. В първата на двойки заедно с Йохан Хагберг се наложиха над тандема Фредрик Лундквист/Сьорен Вегнер с 3:1. Взеха първата и третата част с по 11:8, а четвъртата с 11:7. Допуснаха 8:11 във втория гейм. На сингъл Петков отстъпи с 1:3 на Лундквист. Плевенчанинът бе слаб в първия гейм, който загуби с 4:11. След оспорвана битка спечели с 12:10 и изравни. После падна с 8:11, а в четвъртата част бе неузнаваем – 1:11. В последната си среща надигра трудно Фредерик Спрекелсен с 3:2. Двубоят започна лошо за Владко – 6:11. Последва обрат – 11:9 и 14:12. Четвъртата част бе точка за точка, но тенесиста на TSV Шварценбек я измъкна с 12:10. В петия гейм Петков го разби – 11:6.

В другата среща на двойки Артур Шемп и Урош Гордич почти не оказаха съпротива на тандема Фредерик Спрекелсен/Саша Нимц – 0:3. Гордич обаче взе две победи на сингъл – по 3:2 срещу Спрекелсен и Лундквист. Хагберг загуби от Нимц с 2:3, но победи Вегнер категорично. Шемп въобще не успя да се противопостави на Вегнер и Нимц, записвайки два пъти по 0:3. Така ТТС Рурщад остана бе победа от началото на годината.