Начало / Последни новини / Хандбалният Спартак отстрани „боляри“ за купата на България

Хандбалният Спартак отстрани „боляри“ за купата на България

Плевенският Спартак победи гостуващия му Етър 64 (Велико Търново) с 38:31 в осминафинален двубой от турнира за купата на България по хандбал за мъже. Заслужен успех за домакините, които бяха по-добрия тим през целия мач. Превесът през първото полувреме им осигури аванс от 5 гола преди почивката – 19:14. След нея срещата стана по-оспорвана, но спартаковци отново бяха по-дейния състав и в крайна сметка добавиха още два гола към преднината си. Победата над „болярите“ класира Спартак за четвъртфиналите на турнира. В тях селекцията ни ще премери сили със столичния НСА. Победителят се класира за финалната четворка. Локомотив (Варна) – Спартак (Варна), Пирин (Гоце Делчев) – Локомотив (Горна Оряховица) и Чардафон (Габрово) – АСТИ-91 (Хасково) са другите двойки на четвъртфиналите.