Начало / Последни новини / Хандбалистите на Левски излъгаха аутсайдер

Хандбалистите на Левски излъгаха аутсайдер

Едноименният тим на град Левски надделя над Фрегата с 26:25. Двубоят е от 14-ия кръг на мъжката хандбална А група. Това е втората среща между съперниците от началото на първенството. В 5-ия кръг левскарите биха с 13 гола разлика – 31:18. Сега обаче измъкнаха успеха само с попадение повече. Получи се изключително оспорвана безкомпромисна битка до последния съдийски сигнал. През първото полувреме левскарите дадоха заявка за краен успех и се оттеглиха на почивка с четири гола повече – 15:11. Във втората част обаче позволиха на домакините да изравнят играта и борбата бе за всяка педя терен. В крайна сметка не допуснаха обрат. След този мач Левски остана на осмото място с актив – три победи, десет загуби и шест точки.