Начало / Последни новини / Хандбалистите на Левски загубиха оспорвана битка

Хандбалистите на Левски загубиха оспорвана битка

Едноименният тим на град Левски падна в драматична битка от Добруджа /Добрич/ с 36:37. Двубоят е от 13-ия кръг на мъжката хандбална А група. Това е втората среща между съперниците от началото на първенството. В 4-ия кръг добричлии биха у дома с 13 гола разлика – 36:23.

Сега обаче измъкнаха успеха само с попадение повече. Стана здрава битка по всички части на терена, а развоя на резултата бе гол за гол. Левскарите се оттеглиха на почивка с две попадения пасив – 17:19. Напрежението остана и през втората част. Домакините я взеха с 19:18. Това обаче не им беше достатъчно поне за равенство. След този мач Левски остана на осмото място с актив – две победи, десет загуби и четири точки.