Начало / Последни новини / Футболният Спартак загуби в Разград

Футболният Спартак загуби в Разград

Плевенският Спартак продължи лошата си серия във Втора професионална футболна лига, губейки в Разград от втория отбор на Лудогорец с 0:2. Така плевенчани останаха без точка след първите три кръга от шампионата. Герой за домакините стана Димитър Митков, който реализира и двете попадения. Първото полувреме бе спокойно. Плевенският страж Станислав Антонов бе поставен на изпитание на два пъти, но спаси ударите на Хюсеин Кельовлуев и Иван Йорданов. Към отсрещната врата бе отправен само един шут от Димитров, но не улучи целта. След почивката бе по-интересно. В 50-ата минута Антонов спаси удар на Митков. Секунди по-късно обаче нападателят излезе победител от двубоя между двамата – 1:0. Десетина минути след това плевенския капитан Ивайло Раденцов уцели гредата. Секунди по-късно рефера отсъди дузпа и Митков реализира за втори път. Малко преди края той бе близо до хеттрик, но Антонов се справи.