Начало / Последни новини / Фурор! СКБ Изобор стартира с три титли, вицешампион и бронзов медал

Фурор! СКБ Изобор стартира с три титли, вицешампион и бронзов медал

Отлично начало на годината за борците на плевенския СКБ Изобор – три шампионски титли, по един сребърен и бронзов медал. Постижението стана факт на тепиха в Сливен, където ще се проведе държавния личен шампионат по класическа борба за юноши. В надпреварата участваха 123 състезатели от 26 клуба. Трима от възпитаниците на треньорите в плевенския клуб Петър Антов, Цоло Божилски и Момчил Сирашки разбиха конкуренцията. Цветан Сирашки отвя съперниците си в категорията до 60 кг. В битката за титлата надви пловдивчанина Илия Мустаков. Петър Горняшки стана шампион при 72-килограмовите след победа на финала над Жоро Добрев от Варна. Отличен дебют в тази възраст за Теодор Георгиев. Плевенският борец спечели златния медал в категорията до 67 кг след като взе финалната битка срещу Георги Аначков от Кюстендил. Бронзовият медал тук е на Николай Дзезов. Миналогодишният №1 в този шампионат Иво Илиев сега стана вицешампион при 63-килограмовите. Той отстъпи на финала пред Никълъс Сулев от столичния Левски.

Едмонд Назарян /55 кг/ от СКБ Бургас бе определен за най-техничен състезател в Сливен. Най-резултатен стана Игнат Миленов /97 кг/ от Балкан /Ботевград/.