Начало / Последни новини / ФК Спартак 1919 удари габровлии за купата на БФС

ФК Спартак 1919 удари габровлии за купата на БФС

Плевенският ФК Спартак 1919 разгроми Янтра 1919 /Габрово/ със 7:1. Двубоят бе от 1/16 финалите за купата на БФС при децата. Селекцията на Емил Цветанов се наложи с лекота и дори можеше да вкара още толкова. Плевенчани премахнаха интригата за 12 минути през първото полувреме. Тон за голеадата даде Мартин Трифонов с попадение от фаул в 5-ата минута. След още толкова време Пламен Иванов удвои. После за секунди два пъти се разписа Васил Тошев. Въпреки тоталното превъзходство на спартаковци нов гол не падна до почивката. Веднага след нея габровлии реализираха почетното попадение. След това за 8 минути последователно мрежата на Янтра опънаха – Кирил Ваньов, Ерик Атанасов и Вилислав Василев. Утре около обяд се тегли жребия за 1/8 финалите.

Снимка: ФК Спартак 1919 /Плевен/ – фейсбук