Начало / Последни новини / ФК Спартак 1919 стартира в Бургас със загуба от домакините

ФК Спартак 1919 стартира в Бургас със загуба от домакините

Плевенският ФК Спартак 1919 загуби в Бургас от местния Черноморец с 0:2. Това бе първия двубой от Група А на детския международен футболен турнир „Звездичка – Колония къп“ при родените 2005 година. Успехът на бургазлии се дължи на рационалността им в атака, докато съперника не успя да реализира поне едно от многобройните си положения. Първото полувреме бе равностойно с доста ситуации за гол пред двете врати. В 12-ата минута съдията отсъди дузпа за домакините и те поведоха. Малко преди почивката удвоиха аванса си. След нея плевенчани тотално доминираха и действията се развиваха пред вратата на Черноморец. Спартаковци създадоха дузина голови възможности, но ги пропиляха.