Начало / Последни новини / ФК Спартак 1919 спечели турнир „Ботеви дни”

ФК Спартак 1919 спечели турнир „Ботеви дни”

Плевенският ФК Спартак 1919 стана победител в детския футболен турнир „Ботеви дни”. Васил Тошев пък е голмайстор с пет попадения. Надпреварата във Враца бе за деца родени след 1 януари 2004 година. Съперници на плевенчани бяха едноименния тим на град Монтана, Прециз /Монтана/ и домакините от Ботев. Арена на битките бе изкуствения терен в спортен комплекс „Христо Ботев“. Турнирът се игра във формат Футбол 11 – две полувремена по 25 минути. Спартаковци започнаха с 4:1 срещу Монтана. Със същия резултат надвиха и Ботев /Враца/. В последната среща разгромиха със 7:0 селекцията на Прециз, която завърши на последното място. Втори са домакините, а трети монтанци.

„Стана добър турнир. Доволен съм от представянето на нашия отбор, за който играха всичките 23 деца. Видно е, че като мерим сили със състави, чийто футболисти са набори на нашите момчета, резултатите ни са положителни. В първенствата обаче често излизаме с по-малки на години деца и това е една от причините за някои недобри резултати“, коментира президентът на плевенския клуб Мирослав Иванов.

Снимки: Ботев Враца – фейсбук