Начало / Последни новини / ФК Спартак 1919 победи съименникът си от Варна

ФК Спартак 1919 победи съименникът си от Варна

Децата на ФК Спартак 1919 се наложиха с 3:1 над Спартак /Варна/. Това бе четвъртия двубой за съперниците от международния футболен турнир „Звездичка – Колония къп“ при родените 2004 година. С оглед на представянето на двата отбора, плевенчани победиха заслужено. Те владееха инициативата през цялото време, но пропуснаха да реализират доста положения. Варненци откриха резултата в 20-ата минута. Така приключи първото полувреме. Плевенският тим направи обрата в последния четвърт час. Първо възстанови равенството с далечен шут в горния ляв ъгъл. След това играта живна и имаше по две голови опасности пред двете врати. В 57-ата настана продължително разбъркване в наказателното поле на варненския състав и плевенчани вкараха. Секунди преди края с удар от дузпата стана 3:1.

Снимка: kotasport.com