Начало / Общество / ФК Спартак 1919 напълни мрежата на Севлиево

ФК Спартак 1919 напълни мрежата на Севлиево

Плевенският ФК Спартак 1919 разби в Севлиево едноименния тим с 8:1. Двубоят бе от отложения 18-и кръг на детското футболно първенство на подзона Велико Търново. За разгрома четири гола вкара Тончо Георгиев, хеттрик за Айгюн Рюстемов и едно попадение на Манол Йосифов. Още след началния съдийски сигнал гостите пренесоха играта пред вратата на домакините. Всяка тяхна атака всяваше паника у съперника и логичното се случи – спартаковци поведоха. Домакините обаче успяха да изравнят. След това до почивката стана 6:1. През втората част резултата можеше да е двойно по-голям, но плевенчани реализираха само още два пъти.