Начало / Последни новини / ФК Спартак 1919 загуби от ЦСКА за купата на БФС

ФК Спартак 1919 загуби от ЦСКА за купата на БФС

Плевенският ФК Спартак 1919 падна на стадион „Белите орли“ от ЦСКА /София/ с 0:4. Това бе първата среща между съперниците от осминафиналите за купата на БФС при децата. Видимо по-големи физически „червените“ имаха превес. Домакините пък заложиха на контраатаки. Първата от тях още във 2-ата минута беше спряна с нарушение пред наказателното поле. Последвалият шут обаче изпрати топката встрани от вратата. В 24-ата минута гостите получиха право да изпълнят фаул. Последва късо подаване към Йоан Борносузов, който стреля и топката спря в мрежата – 0:1. Същият състезател удвои в 46-ата минута от малък ъгъл. Малко след това вратаря на гостите сгреши, но Васил Тошев пропусна най-чистото положение за плевенчани. В 63-ата минута Георги Чорбаджийски направи преднината на армейците категорична. Секунди по-късно Валентин Ситнилски оформи крайното 4:0 за ЦСКА. Срещата реванш е на 24 октомври /вторник/ от 14:00 часа на спортния комплекс Панчерево в София.