Начало / Последни новини / ФК Севлиево излъга ОФК Спартак

ФК Севлиево излъга ОФК Спартак

Минимална загуба – 0:1 допусна плевенския Спартак в Севлиево от едноименния тим в приятелска футболна среща. Получи се изключително оспорвана битка за всяка педя терен, а качеството бе на ниво Втора професионална лига. Плевенчани излязоха без централните си бранители – Иво Върбанов, Тони Паликрушев и Кристиян Григоров. Отсъствието им наложи помощникът на Крисимир Бислимов – Петър Ванков да влезе в игра и да заеме позиция в отбраната. Липсваше и титулярния вратар Иван Георгиев. Въпреки това двубоя започна обещаващо за Спартак – в 10-ата минута Любомир Тодоров излезе сам срещу вратаря, но насочи топката в гредата. До почивката имаше няколко ситуации пред плевенската врата, но Николай Николаев, Борислав Трендафилов и Петър Казаков не се възползваха. След почивката треньорите направиха смени. Развръзката настъпи в 78-ата минута, когато Казаков центрира и Георги Павлов с глава вкара единствения гол. Малко след това Радослав Батов изравни, но рефера не зачете попадението, отсъждайки засада.