Начало / Образование / Ученици от Плевен и Ловеч са победителите в националното състезание по правопис на английски език „Spelling bee“

Никол Петрова от СОУ „Иван Вазов“ в Плевен и Владимир Живков от СОУ „Св. Климент Охридски“ в Ловеч са победителите в шестото национално състезание по правопис на английски език „Spelling bee“. За първи път в историята на конкурса в България победителите се оказаха двама.

Огромна конкуренция имаше на финала на националния детски конкурс по правопис на английски език, като в шестото издание на надпреварата участваха над 6500 ученици от трети до седми клас. Самият финал се проведе вчера в София, а до него достигнаха само 30 участници.

Изключителната конкуренция превърна състезанието в четири-часов маратон, в който най-знаещи и издържливи се оказаха Никол и Владимир. 800-те думи в списъка на журито не стигнаха, за да се излъчи по-добрият между тях и купата беше поделена между плевенчанката и ловчалията.

Снимка: фейсбук