Начало / Последни новини / Успешно представяне на Ева Русева (Спартак Плевен XXI) на Световното за девойки

Успешно представяне на Ева Русева (Спартак Плевен XXI) на Световното за девойки

От 30 септември до 13 октомври в Мумбай(Индия) се проведе Световното първенство по шахмат  за юноши и девойки. В групата при девойките до 14 години участваха  82  състезателки.Между тях бе и състезателката Ева Русева (Спартак Плевен XXI), която бе добила правото на участие като Шампионка на България. Първенството бе в 11 кръга по „Швейцарска система“. В тях Ева Русева спечели 5 победи, допусна три загуби и три партии завърши наравно.Така с 6,5 точки тя раздели 16-то-27-мо място. Въпреки че не е сред призьорите, това е един отличен резултат. Само преди два месеца тя участва и на Европейското първенство, където  също  завърши с положителен баланс и бе в първата третина на таблицата.Това поставя Ева Русева в световния елит за нейната възрастова група. От СКШ „Спартак Плевен ХХІ” се надяват на по-предни класирания на тяхната състезателка през следващата година.