Начало / Последни новини / Успешна година изпраща „Спартак Плевен XXI“

Успешна година изпраща „Спартак Плевен XXI“

С коледен блиц турнир СКШ“Спартак Плевен XXI“ завърши спортно-състезателната 2017 година. В него взеха участие 16 сътезатели от 8 до 18 години, които играха „Всеки срещу Всеки“. Победител стана Владимир Върбанов, следван от Ева Русева и Кристиян Георгиев.

Клубът изпрати една успешна година. В Държавни индивидуални първенства  медали в своите възрастови групи спечелиха Симонета Иванова – два златни и един бронзов, Белослава Кръстева – един бронзов, и Мартин Попов – един сребърен медал. Купата на България „Морско Конче“ спечелиха Мартин Попов и Кристиян Георгиев, а Владимир Върбанов и Катрин Нинова се наредиха в призовата тройка.

На държавните отборни първенства с отбори в три възрастови групи „Спартак Плевен XXI“ успя да спечели 8 медала от 9 възможни, между които един златен и седем бронзови. В тези състезания през годината участие взеха още Румен Кънчев, Кристиян Милев, Александър Георгиев, Велислав Василев,Стилян Ангелов, Кристиян Ангелов, Лазар Насар, Деница Петкова и Наталия Грабчева. Първо учатие за Купата на България „Морско Конче“ направиха Иван Каменов, Александър Коларски,Божидар Петров, Борис Дяков, Ивайло Ташев, Георги и Радост Иванови.

Мъжкият отбор се класира на 4-то място в България, а отборите на ветерани мъже и жени в призовата шестица. Симонета Иванова се класира също в призовата шестица за жени и представи България на Световното първенство за девойки.

Връх в резултатите за годината обаче беше бронзовият медал на Белослава Кръстева на Европейското първенство за девойки до 14 години.

За трети пореден път клубът бе домакин и на ДИП до 8 и 10 г, както и на ДИП за жени. В основата на всички успехи бе треньорът на клуба мс Михаил Гигов, а успехите биха били немислими без финансовата помощ на Община Плевен.

Веднага след турнира се проведе коледно тържество,  на което се разряза традиционната  „шахматна“ торта.

До края на годината тренировките продължават, а в началото на 2018 ще се състои събрание на клуба,  на което ще се обсъдят целите през новата спортно-състезателна година.