Начало / Спорт / Успех за плевенчани в турнир по спортен бридж

Успех за плевенчани в турнир по спортен бридж

бриджС достигнати 59% двойката плевенски бриджори Румен Маринчев-Слави Алексиев се класираха на второ  място в турнира на двойки в традиционния турнир по спортен бридж на АЕЦ-Козлодуй,  провел се от 13 до 15 март. В него взеха участие над 70 състезатели от цялата страна, които се състезавах в двойков и отборен турнир. В турнира на двойки  се включиха 23 тандема,които играха 48 дона в две сесии.Тук много успешно игра и друга плевенска двойка – Светлин Антонов-Чавдар Андреев, която завърши първата сесия на първо място с 61%, но, след като водеха в класирането до предпоследния кръг, допуснаха един лош резултат срещу последната двойка в класирането и останаха четвърти с 58%.В турнира взеха участие още три плевенски двойки – Станислав Миленков-Цанко Василев, Росен Попов-Мирослав Пашев, Олег Петракиев-Румен Върбанов, като всичките се наредиха в средата на класирането с 51 %. Победители са двойката Пенев-Петров(София) с 61 %.

В отборният турнир участвуваха 12 отбора които играха 9 кръга по „Датска Система“ мачове по 8 дона. Отборът на „Найтингейл“(Плевен) в състав   Румен Маринчев,Слави Алексиев,Златозар Сариев,Румен Върбанов бяха в челото на класирането през цялото време,но допуснаха загуба в последния кръг и останаха четвърти. Другите отбори от нашата област „Каро“(Червен Бряг) и „Спартак“(Плевен) останаха съответно на 6-то и 10-то място. Победител е отборът на „Илияна“(София) .

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...