Начало / Последни новини / Умора препъна ФК Спартак 1919 срещу Арда

Умора препъна ФК Спартак 1919 срещу Арда

Децата на ФК Спартак 1919 отстъпиха на Арда /Кърджали/ с 1:3. Това бе третия двубой и втори за днес за съперниците от международния футболен турнир „Звездичка – Колония къп“ при родените 2004 година. Плевенчани имаха два часа и половина за почивка от първия днешен мач, а съперника с два часа повече. Именно това се оказа решаващо. Спартаковци владееха инициативата през първото полувреме, но до гол не стигаха. След почивката умората в отбора доведе до грешки, които съперника наказа. Още с първата си атака кърджалии откриха резултата. Малко след това плевенския вратар не подаде на съотборник, а тръгна да финтира съперник, който му отне топката и я насочи в мрежата. Четвърт час преди края плевенчани намалиха – 1:2. Веднага се втурнаха да търсят равенството, но противника се възползва от оголения им тил и реализира трето попадение.