Начало / Последни новини / ТТС Лантенбах с Владимир Петков загуби в Дортмунд

ТТС Лантенбах с Владимир Петков загуби в Дортмунд

ТТС Лантенбах /Гумерсбах/ с лидер плевенчанина Владимир Петков претърпя четвърто поражение в мъжката Oberliga Herren NRW /четвърта дивизия/ на Германия по тенис на маса. В шестия кръг възпитаникът на СКТМ Тетрон и съотборниците му отстъпиха с 6:9 при гостуването си на BV Борусия II /Дортмунд/. В този двубой за гостите не игра другия плевенчанин Даниел Станчев. Първата ракета на тима Петков изигра три срещи, от които спечели една. Той започна участието си с двубой на двойки в който заедно с българина Николай Солаков се справиха с лекота срещу тандема на съперника – Ву Тран Ли/Каган Кизилатес –  3:1. На сингъл Владко отстъпи на Ву Тран Ли с 1:3. Със същия резултат го победи и Уанченг Ки. Нито един от съотборниците на плевенчанина не успя да вземе пълен актив победи. Солаков, Владимир Рупс, и Борис Розенберг спечелиха по два пъти и загубиха по веднъж. Хендрик Щьок записа успех и две поражения. Патрик Кауфман пък не успя и в трите си мача.

Две победи и четири загуби е равносметката на ТТС Лантенбах от изиграните шест отборни срещи от началото на сезона.