Начало / Последни новини / Три шампионски титли за щафетите на СКО Север

Три шампионски титли за щафетите на СКО Север

Шест медала спечелиха щафетите на СКО Север на държавното първенство по коло ориентиране в старозагорското село Ягода. Два от тях – бронзови бяха завоювани в елита. При дамите Цветелина Митева финишира трета на първи пост. Лиляна Маринова изостана с една позиция, но със силен финален спринт, Грета Борисова навакса, завършвайки на второ място.

Илдар Михнев даде добро начало на мъжката щафета – втора позиция. Александър Димитров обаче се забави и завърши осми. Третият пост на плевенчани – Пламен Райков обаче успя да заличи по-голяма част от изоставането и пресече финала с трето време. Другите две плевенски щафети в мъжкия елит се класираха съответно 14-а и 16-а.

Отлично състезание за СКО Север при 14-годишните – първо място. Вилиана Гургурова и Здравко Колев бяха най-бързи съответно на първи и трети пост. Калоян Иванов приключи втори, но това не попречи на триото да е краен победител. Шампионска титла и за момчетата до 16 години. Битката бе изключително оспорвана, но Никола Иванов, Светлин Василев и Цветелин Велков я спечелиха. Злато и за мъжката ни щафета до 50 години – Милен Гургуров, Иван Димитров и Петър Вутов.

Малко не достигна на момчетата до 12 години да триумфират като крайни победители. Симеон Митев, Александър Иванов и Павел Здравков станаха вицещампиони.