Начало / Последни новини / Три медала за Север /Плевен/ за купа Варненско лято

Три медала за Север /Плевен/ за купа Варненско лято

Три бронзови медала спечелиха състезателите от плевенския клуб по ориентиране Север от купа Варненско лято. Завоюваха ги Вилиана Гургурова, Катерина Минкова и Мартин Минков. Надпреварата се проведе в два дни край Варна – на състезателните центрове с. Ново

Оряхово и с. Шкорпиловци, а дисциплината бе средна дистанция.

При момичетата до 12 години Вилиана Гургурова бе близо до победата в първия ден, но в крайна сметка завърши втора. Във втория старт обаче остана четвърта. Така с общ резултат от двете състезания – 42:21 минути се класира трета. Със 7:39 мин. по-бърза бе Гергана Стойчева от Компас крос /Русе/, която финишира първа и в двата дни и се окичи със златния медал. Сребърният е за Мая Янчева от Валди /София/.

При 14-годишните плевенчанката Катерина Минкова започна с трето място. Във втория старт обаче бе пета. Общото й време – 55:04 мин. е с 12:39 мин. по-слабо от това на победителката от русенския Компас крос – Велина Коева. Тя победите и в двата дни. Втора е представителката на домакините Мира Георгиева от Бегун /Варна/.

При мъжете до 35 г. Мартин Минков започна с трето място. Ден по-късно обаче се класира четвърти. Общият сбор от двата старта му осигури трета позиция. Пред него е Милен Драгоев от Диана /Ямбол/ и абсолютния победител Даниел Николов от Бегун /Варна/.

При 45-годишните плевенчанина Милен Гургуров приключи шести.

Купата Варненско лято спечели отбора на Компас крос /Русе/ с минималната преднина от 2 точки пред Академик /Варна/, който събра 47 т. Север /Плевен/ е седми с 14 т.