Начало / Последни новини / Три медала за Плевен в скока на височина

Три медала за Плевен в скока на височина

Сребърен и два бронзови медала спечелиха плевенските състезателки в скока на височина в Добрич. Там се провежда националния шампионат по лека атлетика. Виктория Миланова от АК Плевен като по чудо пропусна да стане шампионка за девойки младша възраст. Тя скачаше най-добре от всички в състезанието. 161 см обаче се оказа непосилна кота за нея. Валерия Кадийска от Кюстендил обаче я преодоля и грабна титлата. Така с постижение от 158 см за Миланова остана на второто място. В битката участваше и Доротея Димитрова от Спартак /Плевен/. Тя също достигна до 158 см, но с по-лоши опити от съгражданката си. Пробва на 161 см, но без успех и завърши с бронзов медал.

Със същото класиране финишира и съотборничката на Димитрова – Цветелина Герганова. Стори го в надпреварата при момичетата под 16 години. Най-добрия й успешен опит бе на 150 см. С 5 см повече скочиха Анелия Асенова от Харманли, която взе титлата и Пламена Донева от Стара Загора.

Снимка: photo-forum.net