Начало / Последни новини / Три медала за Плевенска област от ДЛОП по бокс за ученици

Три медала за Плевенска област от ДЛОП по бокс за ученици

Бронзови медали завоюваха боксьорите ни в първия кръг от държавното лично-отборно първенство и купа „България“ за ученици. 174 състезатели в 22 категории се качиха на ринга в Петрич. Сред тях бяха 9 наши – 4 от БК Мизия 80, 3 от Спартак и 2 от БК Червен бряг.

В категорията до 59 кг Роберт Деянов от БК Мизия 80 надигра Марин Димитров. После обаче не се качи на ринга за полуфинала с Николай Рангелов и остана на трето място.

Битката за участие във финала загубиха двама боксьори от БК Червен бряг. Стелян Симеонов не успя срещу представителят на домакините Георги Димитров при 52-килограмовите. Съотборникът му Георги Запринов /65 кг/ пък издържа само рунд срещу Любомир Пламенов.