Начало / Последни новини / Три втори места за плевенските ориентировачи на „Търново старс“

Три втори места за плевенските ориентировачи на „Търново старс“

Три втори места спечелиха състезателите на плевенския клуб по ориентиране Север в „Търново старс“ – първи кръг от 11-ото издание „Браун къп“ – Велико Търново. Надпреварата бе на средна дистанция и се проведе в село Беляковец. За плевенчани най-силно се представиха Светлин Василев, Катерина Минкова и Елвина Иванова. При момчетата до 14 години Светлин преодоля 2.9 км с 11 контролни точки за 23:39 минути, като само Божидар Куртев от Сини камъни /Сливен/ бе по-бърз от него – с 26 секунди.

В същата възрастова група, но при момичетата на Катерина не й достигнаха 33 секунди за да спечели първото място на дистанцията 2.2 км с 9 контроли. Победителка стана Преслава Стефанова от Сини камъни /Сливен/. Тук другата плевенчанка Валентина Крумова финишира девета.

При дамите до 45 години Елвина измина 3.5 км с 11 контролни точки за 49:02 мин.. Победата взе Мариана Жечева от Диана /Ямбол/.

Лъчезар Личков се класира десети в мъжкия елит като преодоля 5.3 км с 15 контроли на 12:53 мин. след победителя Владимир Атанасов от Бегун /Варна/.

В комплексното класиране от първия ден СКО Север е на 12 място с 22 точки. Победител в „Търново старс“ е отбора на Узана /Габрово/ със 112 т., следван от Сини камъни /Сливен/ – 106 т. и Браун тим /Велико Търново/ – 96 т.