Начало / Последни новини / Триумф за СКБ Изобор! Иво Илиев е трети в Европа

Триумф за СКБ Изобор! Иво Илиев е трети в Европа

Пореден успех за родната борба и плевенския СКБ Изобор. Състезателят му Иво Илиев спечели първия медал – бронзов за България на европейското първенство за юноши /до 23 години/ в Нови Сад /Сърбия/. Националът и възпитаник на треньорите Петър Антов, Цоло Божилски и Момчил Сирашки в плевенския клуб стана трети в категорията до 60 кг в класическия стил сред 12 съперници. Иво стартира отлично, надвивайки с лекота сърбина Дженан Петрович. След това обаче бе спрян от отлично познатия му Разван Арнаут, с когото провеждат схватки на почти всяко международно състезание. Румънецът достигна до финала и по този начин изтегли Илиев на репешаж. В него 18-годишния талант надви Антонио Кабрал от Португалия и се класира за схватките за бронзовите медали. Отличието заслужи след победа с 4:2 над украинеца Жора Абовиан. /Титлата спечели турчина Керем Кемал с 6:1 над Разван Арнаут./

Европейското първенство бе поредното силно представяне на Иво Илиев от началото на тази година. През изминалите два месеца той спечели шампионските титли на България за юноши и мъже, както и златен медал от изключително силния международен турнир за юноши /19-23 г./ „Петко Сираков – Иван Илиев“. И в трите състезания Иво бе определен за най-техничен състезател.

Снимка: bul-wrestling.org