Начало / Последни новини / Триумф за боксьорите от Червен бряг в Габрово

Триумф за боксьорите от Червен бряг в Габрово

Комплект медали завоюваха състезателите от Боксов клуб Червен бряг по време на държавния личен шампионат за младежи до 22 години в Габрово. В него участваха и четирима плевенски боксьори – 3-ма от БК Мизия 80 и 1 от БК Спартак. Червенобрежкият тим обаче най-добре представи Плевенска област. Треньорът Дойчин Цанов заложи на трима свои възпитаници. Над всички бе Павлин Спасов. Той стана шампион на България в категорията до 69 кг. На старта отказа още в първия рунд Николай Мартинов от варненския Черно море. После преодоля Асат Бозмов от Русе и се класира за финала. В битката за титлата излезе срещу национала Петър Драганов от столичния НСА. Победи го с 2:1.

Съотборникът му Павел Стефанов стана вицешампион. Стори го при 81-килограмовите. В първия си мач боксьора от Червен бряг разби Николай Григоров от БК Ивайло /Велико Търново/. После Метин Методиев от НСА отказа да се качи на ринга. На финала Павел направи много равностоен мач със Спас Калоянов, но го загуби.

Третият представител на БК Червен бряг бе Ивелин Иванов. В категорията до 60 кг той се окичи с бронзов медал. На полуфинала реферите го ощетиха срещу русенлията Иван Атанасов.

„Няма как да не съм доволен от представянето на тримата. Не съм очаквал класирането на Павлин и Павел. Талантливи състезатели са, но още малки. Двамата са 17-годишни, а победиха съперници с по 3-4 години по-големи, някои от които вече се боксират при мъжете. Стана силно състезание, защото участваха най-добрите“, коментира Дойчин Цанов.

Двама плевенски състезатели спечелиха бронзови медали. При 64-килограмовите това направи Рейхан Димитров от Спартак. В най-тежката категория +91 кг трето място за Александър Георгиев от Мизия 80.

Снимка: БК Червен бряг – фейсбук