Начало / Спорт / Трима състезатели на СКШ “ Плевен 21″ с право да играят на международен шахматен фестивал

Давид Цветанов, Владимир Върбанов и Валентин Митев спечелиха право на участие в Десетия юбилеен международен фестивал “ Надеждите на света“, който ще се проведе от 23 юни до 3 юли в Гранд хотел Варна, съобщиха от плевенския клуб.  Те спечелиха квота за участие във фестивала на разноски на организаторите от ШК „Веселин Топалов 2006- Варна“ след доброто си представяне във финалния турнир „Надеждите на България”, който се проведе от 17 до 19 май в Трявна. В турнира участваха 105 деца от центровете в Пловдив, Благоевград, Плевен, Шумен и Варна.  Заелите първите четири места от всяка възрастова група бяха наградени с купи и медали и се класираха да представят страната в Международния ученически фестивал в курорта “Св. Константин и Елена“. Всички състезатели получиха дипломи за своето участие, връчени им лично от Борис Христов, председател на ШК „Веселин Топалов 2006- Варна“.