Начало / Последни новини / Трилър във Варна – Спартак загуби след продължение

Трилър във Варна – Спартак загуби след продължение

Плевеннският Спартак отстъпи с 90:95 като гост на Черно море (Варна) в мач от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Двубоят бе инфарктен, развръзката му настъпи след петминутно продължение. Успехът за домакините подпечата Ангел Нацкин с два коша в последните 30 секунди. Най-добър на терена пък бе плевенчанинът в Черно море – Денислав Вутев, който завърши с 28 точки и 12 борби.
Мачът започна добре за плевенчани, които поведоха с 6:0. Съперникът обаче заздрави защитата си и постепенно заличи пасива, а в 6-та минута за първи път взе аванс – 9:8. Подемът в играта на моряците продължи и първата час завърши за тях с преднина от 9 точки – 25:16.
Спартаковци не намериха вярно противодейстие и във втората четвърт. В 16-та минута дори изоставането им нарасна до 17 точки – 24:41. Последва подем и пасивът бе стопен до 39:46 преди второто полувреме. То започна добре за селекцията на Алексаднър Дяковски. В 25-та минута дори настъпи обрат – 57:56 след две успешни стрелби от наказателни удари на Димитър Маринчешки. Денислав Вутев обаче моментално реализира и върна лидерството в резултата на домакините. 10 минути преди края на редовнто време съотношението бе 69:63 за варненския състав. Домакините поддържаха аванса си до самия край. Но с три поредни коша плевенчани смълчаха залата и 40 секунди преди края поведоха – 81:78, след тройка на Алексадър Груев. Вутев обаче реализира от фал, а Нацкин завърши успешно атака за 81:81. Последната възможност бе за гостите, но Милован Савич пропусна от тройката и мачът отиде на продължение. То започна с превес за тима от Варна след точна стрелба на Вутев за 85:81. Спартаковци бяха догонващи през цялото време. Лъч на надежда за обрат се появи 30 секунди преди края,когато Александър Груев вкара два пъти, а пасивът остана само точка – 90:91. Нацкин обаче изпепели очакванията на противника – 95:90 за Черно море.

Снимка: архив