Начало / Последни новини / Трето място за Тихомир Иванов в Истанбул

Трето място за Тихомир Иванов в Истанбул

Плевенчанинът Тихомир Иванов взе бронзов медал на скок височина в продължаващия и в момента балкански шампионат по лека атлетика за мъже и жени на закрито в Истанбул /Турция/. Състезателят на Георги Гетов завърши с 2.18 метра. Със същия резултат е и сребърния медалист Василиос Константину от Кипър. Българинът обаче остана след него в класирането, защото съперника му преди това скочи 2.10 м, кота, която Тихомир пропусна. Кипърецът пък отстъпи титлата, която спечели през миналата година в Белград /Сърбия/. Тази вечер в турския мегаполис над всички бе Константинос Баниотис от Гърция, завоювал златния медал със скок от 2.22 м. Общо 10 скачачи водиха битка в сектора.