Начало / Последни новини / Трето място за Мартин Минков на ДП – средна дистанция

Трето място за Мартин Минков на ДП – средна дистанция

Мартин Минков от плевенския СКО Север се класира на трето място в състезателен център – хижа „Буковец“, Стара Планина, проход Елена-Твърдица. Там се проведе третия старт – средна дистанция от държавното първенство по ориентиране за мъже и жени над 35 години.

В конкуренция с 18 състезатели, плевенчанинът преодоля 3.3 км със 140 метра изкачване и 15 контролни точки за 35:41 минути. С 62 секунди по-бърз от него бе Симеон Нинов от Валди /София/. Победител е Йордан Нанков от Мадарски конник /Шумен. В този старт участваха още двама плевенчани. Пламен Райков е десети, а Любомир Трифонов на четири позиции след него.

При мъжете до 50 години Милен Гургуров е седми, изминавайки 3.3 км със 115 метра изкачване и 13 контроли за 8:20 минути. Непосредствено след него финишира съотборника му Петър Вутов. Първи пресече финалната линия разградчанина Атанас Гайдаров.