Начало / Спорт / Трето място за каратеките на „Петромакс“ от турнира за Националната купа

Трето място за каратеките на „Петромакс“ от турнира за Националната купа

Петромакс Добрич
Снимка: КБИ „Петромакс“

Лъвовете на плевенския Клуб по бойни изкуства „Петромакс” извоюваха 9 златни, 10 сребърни и 7 бронзови медала от състезанието за Националната купа по карате, което се проведе на 25 и 26 октомври в Добрич, съобщиха от плевенския клуб. Спечелените медали наредиха КБИ „Петромакс” на трето място в крайното комплексно класиране след отбора на домакините от КК „Самурай”, класирал се  на второ място  и победителите в турнира от  КК „Никон” -София.

Отлично представяне за КБИ „Петромакс” направиха сестрите Ивет и Габриела Горанови, възпитанички на СУ „Георги Бенковски” Плевен.  Двете извоюваха по една шампионска титла в дисциплина кумите индивидуално и грабнаха сребърни медали при дисциплина ката индивидуално, като малко по-късно довършиха изпълнението си, като заедно със съотборничката си Виктория Росева разбиха опонентите си и грабнаха купата и златните медали и за дисциплина ката отборно (12 до 18 годишни). Шампиони в категориите си (16 до 18 годишни) при дисциплина кумите индивидуално станаха Никол Христова в категория до 59 кг. и Евгени Михайлов – до 55 кг. При 14 до 16 годишните – Теодор Димитров в категория над 55 кг. и Виктория Росева в категория до 54 кг. Шампион на категорията си до 61 кг. стана и най-новият инструктор на начинаещата група в клуба, семпай Магдалена Иванова, която надви опонентите си при жените и  се окачи със златен медал. При жените, конкуренцията помете отбора на клуба за дисциплина ката индивидуално, където шампионите Гергана Витанова, Тина Теофилова и Магдалена Иванова грабнаха купата и се окачиха със злато

Вицешампиони при дисциплина кумите индивидуално в категориите си станаха: от 14 до 18 годишните: Станислав Цанов /до 57кг./; Мария Магдалена Петрова /до 47 кг./; Габриела Иванова /до 59 кг./; Йоанна Иванова /до 54 кг./;  до 14 годишни: Валентин Сачански /до 40 кг./ и Дара Ганчева. Вицешампион при жените в категория до 50 кг. стана Тина Теофилова, а при дисциплина ката индивидуално – Гергана Витанова.

Бронзови медалисти при дисциплина кумите индивидуално в категориите си станаха: Веселина Веселинова /до 50 кг./; Цветослав Босилков /до 40 кг./; Изабел Кръстева /над 59 кг./; Богомил Занков /до 68 кг./; Християн Цветков /до 57 кг./; Максим Христов /над 40 кг./ и Преслав Събев /над 68 кг./.  На 5-то място се класира състезателката от школата на клуба в Червен бряг – Йоанна Йорданова.  Добро представяне направиха и Евгени Йорданов, Петър Йотов и Калин Георгиев.

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...