Начало / Последни новини / Трето място за Елвина Иванова на купа „Сакар“

Трето място за Елвина Иванова на купа „Сакар“

Плевенчанката Елвина Иванова се класира на трето място в състезанието по спортно ориентиране за купа „Сакар“. Стори го при жените до 50 години. Надпреварата бе в два старта на средна дистанция в района на с. Черепово, община Харманли. Участваха ориентировачи в 14 възрастови групи за мъже и 13 за жени /от 10 до над 65 години/, плюс отворен маршрут и за двата пола. Крайното класиране бе сбор от двете състезания.

Състезателката на плевенския СКО Север започна отлично и след първия ден бе лидер. Тя премина 2.5 км със 125 метра изкачване и 11 контролни точки за 37:34 минути. На 48 секунди след нея финишира Мариана Жечева от Диана /Ямбол/. Трета на минута и половина след победителката бе Стоянка Ангелова от Сърнена гора /Стара Загора/. Във втория ден обаче ролите се размениха. Състезателката от Ямбол бе най-бърза, следвана от старозагорката, а плевенчанката е трета. Това е и крайното класиране при дамите до 50 години.

Купа „Сакар“ спечели отбора на Валди /София/, събрал 140 точки. Диана /Ямбол/ със 115 т. и Браун тим /Велико Търново/ със 109 т. допълват призовата тройка. Север /Плевен/ е 30-и с 8 т., актив събран от Елвина Иванова, която бе единствения представител на клуба в състезанието.