Начало / Последни новини / Трето място за Даниел Симеонов в ДП по ориентиране за ветерани

Трето място за Даниел Симеонов в ДП по ориентиране за ветерани

Даниел Симеонов постигна единственото призово класиране за плевенския СКО Север в спринта на държавното първенство по ориентиране /за състезатели от двата пола: от 12 до 18 години, мъже и жени над 35 г./ в Смолян. Той финишира трети във възрастовата група за мъже до 35 години. Симеонов преодоля 3.4 км с 60 метра изкачване и 19 контролни точки за 25:39 минути. Той изостана с близо 3 минути след Димо Славчев от столичния клуб Рила. Най-бърз бе Давид Шателон от НСА.

На 25 секунди от медалистите изостана Здравко Колев при момчетата до 16 години. Плевенчанинът премина по трасето от 2.7 км с 45 м изкачване и 16 контроли за 14:08 минути и се класира четвърти. Варненецът Преслав Щерев спечели състезанието, следван от сливналията Божидар Куртев и Инан Ибрямов /Истрос-Русе/.

В същата възрастова група, но при момичетата Катерина Минкова е осма, а съотборничката й Вилиана Гургурова на две позиции след нея.

В призовата десетка намериха място още Цветелина Цветанова /Ж18/, Никола Иванов /М18/ и Цветелин Велков /М18/.