Начало / Последни новини / Трети пореден успех за Данчо Борисов за купа ”Variant 5 days”

Трети пореден успех за Данчо Борисов за купа ”Variant 5 days”

Продължава силното представяне на Данчо Борисов от плевенския клуб СКО Север в традиционното международно състезание по лятно ориентиране за купа ”Variant 5 days”. Той спечели трети пореден старт при мъжете до 55 години. Този път в спора за победата на дългата дистанция /3,2 км със 140 метра изкачване и 9 контролни точки/ изпревари с 5 минути и половина Кольо Тодоров от Компас /Раднево/. Тук на трето място се класира другия плевенчанин Иван Димитров.

Освен Борисов още един негов съотборник триумфира. Става въпрос за Лазар Иванов, който бе най-бърз при момчетата до 10 години, преодолявайки 0,8 км с 4 контроли с 83 секунди преди Мухамед Али Коркмаз от Бурса /Турция/.

Още пет ориентровачи от СКО Север завършиха в призовата тройка. Здравко Колев и Калоян Иванов се класираха съответно втори и трети при момчетата до 16 години. В трети пореден старт Здравко Христов /М20/ финишира на втора позиция. Трето място за Никола Иванов /М18/ и Милен Симеонов /М21Б/. На позиция след тях е Янислава Симеонова в Отворения Къс маршрут. Цветелин Велков /М18/ и Милен Гургуров /М50/ са шести.