Начало / Новините в снимки / Трета поредна загуба за футболистите на Спартак /Плевен/ – (галерия)

Трета поредна загуба за футболистите на Спартак /Плевен/ – (галерия)

Трета поредна загуба записа плевенският Спартак в пролетния дял на Б група. Този път го победи вкъщи вторият отбор на Литекс. Гостите спечелиха с резултат 1:2. Особено през първото полувреме те бяха по-добрият отбор, създадоха няколко възможности, едната от които реализираха. Стори го Густаво Кулма в 33-та минута.
През второто полувреме Спартак живна и заигра по-активно. В 71-та минута обаче защитник на домакините игра с ръка и съдията отсъди дузпа, която Иван Горанов реализира за 0:2. Близо 5 минути по-късно Литекс остана с 10 души. Таранът на Спартак – Григор Долапчиев, беше изведен сам срещу вратаря Евгени Александров. Той го събори в наказателното поле, съдията отсъди дузпа и вдигна червен картон на вратаря. Литекс обаче бе извършил и трите си смени и се наложи полеви играч да застане на вратата на гостите. Това бе Иван Горанов, който реализира втория гол. Григор Долапчиев изпълни 11-метровия наказателен удар и намали на 1:2.
До края спартаковци изнесоха играта пред вратата на гостите, но до изравнителен гол не се стигна. Най-чистото положение пропусна резервата Кристиян Иванов, който в 86-та минута на два последователни пъти се размина да насочи топката в мрежата на противника.