Начало / Последни новини / Томас Валентинов остана извън тройката на „A1 атлетика за младежи“

Томас Валентинов остана извън тройката на „A1 атлетика за младежи“

Томас Валентинов от плевенския СКЛА Феникс 2004 завърши на седмо място в крайното класиране на трибой /скок дължина, бягане 60 метра и 800 метра/ от веригата „A1 атлетика за младежи“ за момчета под 14 години. Това стана факт след последния шести кръг на надпреварата, който се проведе в София. Преди старта в столицата, плевенчанина бе на трето място в генералното класиране. В заключителното състезание обаче той завърши на девета позиция с актив от 137 точки, който бе удвоен – 274 т. 667 т. е общият сбор от всичките участия Валентинов през годината. Те се оказаха достатъчни за седмо място. На позиция след него е атлетът на КЛА Спартак /Койнаре/ – Денис Големански. Той приключи с 490 т.

Лъчезар Вълчев е победителят „A1 атлетика за младежи“. Състезателят на Лудогорец /Разград/ събра 1366 т. Именно той спечели последния старт в столицата и изпревари водача през целия сезон в класирането Георги Ганджулов от Рилски атлет /Самоков/, финиширал с 1258 т. Призовата тройка допълни съотборникът на Вълчев – Христофор Божанов с 989 т.