Начало / Последни новини / Томас Валентинов е трети преди финала на „A1 атлетика за младежи“

Томас Валентинов е трети преди финала на „A1 атлетика за младежи“

Томас Валентинов от плевенския СКЛА Феникс 2004 ще стартира от трета позиция във финала на „A1 атлетика за младежи“ за момчета под 14 години. /Последният шести кръг е на 2-и декември в София./ Това стана факт след петия кръг от надпреварата, чийто домакин бе Плевен. Преди нея Валентинов бе на второ място в генералното класиране, чийто лидер е Георги Ганджулов от Рилски атлет /Самоков/.

В плевенската лекоатлетическа зала, състазателят на СКЛА Феникс 2004 се класира на пето място в трибоя /скок дължина, бягане 60 метра и 800 метра/. Най-силното му представяне бе в бягането на 800 м, където се класира четвърти и тази позиция му осигури 50 точки. На 60 м е шести и взе 39 точки. Същото класиране в скока му донесе 37 т.

126 е общия сбор на точките му от участието в трите дисциплини.

Лъчезар Вълчев от Лудогорец /Разград/ е победителят в Плевен с 265 т. Именно той измести Валентинов от второто място в генералното класиране. Лидерът Ганджулов е с 993 т., Вълчев има 822 т., а плевенчанина – 623 т.