Начало / Последни новини / Две състезателки на СКЛА Феникс 2004 в осмицата на „A1 атлетика за младежи“

Две състезателки на СКЛА Феникс 2004 в осмицата на „A1 атлетика за младежи“

Възпитаничките на СКЛА Феникс 2004 – Карина Господинова и Далия Валентинова се класираха в призовата осмица в Плевен, където се проведе петия кръг от веригата „A1 атлетика за младежи“ за момичета под 14 години. Господинова е на пето място в трибоя /скок дължина, бягане 60 метра и 600 метра/. Тя пробяга 60 метра за 8,7 секунди, резултат осигурил й трето място. На същата позиция завърши и в скока на дължина с 4,13 м. На 800 м финишира шеста. 149 е общия сбор точки за нея от трите дисциплини.

Валентинова приключи участието си със 115 т. 43 от тях дойдоха от 8-ото място на 800 м, а 42 от същото класиране на 60 м. Деветата позиция на скок дължина й осигуриха 30 т.

Местата в призовата тройка на състезанието в Плевен си разпределиха съотборничките от Супер спорт /Варна/ – Христина Койнова, Даная Захариева и Виктория Чанкова.

Последният шести кръг от веригата е на 2-и декември в София.