Начало / Последни новини / Тихомир Иванов пети в Европа

Тихомир Иванов пети в Европа

Плевенчанинът Тихомир Иванов е на пето място в Европа в дисциплината скок на височина. Това стана факт преди малко в последния ден на европейското първенство по лека атлетика за мъже и жени в холандската столица Амстердам. Резултатът осигурил му тази престижна позиция е 224 см. Възпитаникът на Георги Гетов я преодоля от първия си опит. Преди това започна с успех от раз на 219 см. Настоящият състезател на Свилоза /Свищов/, който утре навършва 22 години опита три пъти да преодолее 229 см /негов личен рекорд/, но без успех. Тази височина бе по силите само четирима от общо 11-те съперници – световния шампион Джанмарко Тамбери /Италия/, Ейке Онен /Германия/, сънародниците Роби Грабарж и Крис Бейкър от Великобритания. Титлата спечели италианеца, който единствен успя на 232 см. Европейски вицешампион стана Грабарж, а бронзът разделиха сънародникът му и германеца. И тримата завършиха с 229 см.

Сегашното класирането на Тихомир Иванов е с две позиции по-добро от това на европейското в Цюрих /Швейцария/ през 2014, когато завърши седми в дебюта си при мъжете.