Начало / Последни новини / Тихомир Иванов осми в Словакия

Тихомир Иванов осми в Словакия

Плевенчанинът Тихомир Иванов завърши на осмо място в скока на височина в Банска Бистрица /Словакия/. Постижението му 228 см е нов личен рекорд на закрито. Досегашният му бе 225 см, а на открито е 229 см. Турнирът в Словакия бе много силен, а възпитаника на Георги Гетов завърши с еднакво постижение с още трима съперници. Настоящият състезател на Свилоза /Свищов/ обаче покори въпросните 228 см от трети опит. Пред него със същия резултат са представителя на домакините Лукаш Биир /преодолял от първи опит/, мексиканеца Едгар Алехандро Ривера-Моралеш /от втори опит/ и Ерик Кинард /САЩ/. Американецът също скочи от трети път, но Тихомир направи грешка на 225 см и тя го остави зад Кинард в класирането. Плевенчанинът опита на 231 см, но без успех.

Победители в турнира са поляка Силвестър Беднарек и канадеца Дерек Друин с по 233 см. Зад тях с по 231 см са Павел Селирстау /Беларус/ и Томас Доналд /Бахрейн/.