Начало / Последни новини / Тихомир Иванов освободи трона за Мирела Демирева

Тихомир Иванов освободи трона за Мирела Демирева

Плевенчанинът Тихомир Иванов е на седмо място в 21-ото издание на традиционната анкета на списание „Атлетика“ за Атлет на България за 2018 година. Най-добрият българин на скок височина събра 107 точки от вота на 28-те експерти и журналисти отразяващи атлетиката в България, а към техния глас бе прибавен още един от вота на феновете в гласуването на сайта www.Atletikabg.com. Именно възпитаникът на Георги Гетов бе номер едно в класацията за 2017 г. Състезателят на СК Свилоза /Свищов/ започна 2018-а с отличен резултат – 2.28 метра, който му осигури поредната националната титла в зала. Последва сребърен медал на балканския шампионат в зала в Истанбул /Турция/ и девето място на световното в зала в Бирмингам /Великобритания/. Иванов завърши 10-и с резултат 2.15 м. в единствения си старт в сезона на открито на Диамантената лига в Доха /Катар/ и прекрати състезанията през лятото, за да лекува контузия. Тихомир предаде първото място в анкетата, на съотборничката си в дисциплината Мирела Демирева, която я спечели тази година с 276 т. В призовата тройка са още световната шампионка на троен скок за девойки Александра Начева /243 т./ и петата от финала на 200 м от еврошампионата за жени Ивет Лалова-Колио /224 т./.

Освен Тихомир Иванов още двама плевенчани получиха гласове в анкетата. Националната шампионка и рекордьорка при девойките под 18 години в тласкането на гюле – Яна Копчева е 11-а с 38 т. През тази година настоящата състезателка на Локомотив /Русе/ направи няколко престижни призови класирания. Стана вицешампионка на Балканите в Турция, зае девето място на европейското първенство в Гьор /Унгария/, с което спечели квота за младежките олимпийски игри в Буенос Айрес /Аржентина/, където пък се класира шеста.

17-годишната плевенчанка на два пъти подобри и националния рекорд на гюле (3 кг) – 15.77 м и 15.93 м.

Добромир Николов пък е единствения настоящ атлет състезаващ се за клуб от нашия град, който получи вот от специалистите. 17-годишният възпитаник на АК Плевен 2014 впечатли с национален рекорд на седмобой в зала за юноши под 18 години – 4453 точки в Букурещ /Румъния/. Стана и шампион на България на 60 м с препятствия в зала за тази възраст с 8.16 сек, както и с щафетата 4х200 м на клуба си. Завоюва и националната титла на 110 м с препятствия (91.4 см) с 13.99 сек. На балканския шампионат в Турция за юноши под 18 години взе сребърния медал с 14.40 сек, а в полуфиналите на еврошампионата в Унгария подобри личния си рекорд до 14.15 сек. Треньори на Добромир са известния специалист Никола Николов /негов дядо/ и баща му Илия Николов.