Начало / Последни новини / Тихомир Иванов на финал в Амстердам

Тихомир Иванов на финал в Амстердам

Плевенчанинът Тихомир Иванов ще участва във финала в скока на височина на европейското първенство по лека атлетика за мъже и жени в холандската столица Амстердам. Това стана факт преди броени минути, когато възпитаника на Георги Гетов покри норматива от 225 см в квалификациите и се класира за финалната надпревара. Настоящият състезател на Свилоза /Свищов/ започна по най-добрия начин. 22-годишния скачач пропусна началната кота от 209 см. След това последователно преодоля от първите си опити 214, 219 и 223 см. Общо 18 състезатели застанаха на старта за норматива 225 см. Тихомир започна лошо, регистрирайки фаулове след два опита. При решаващия трети превзе височината по великолепен начин. Веднага след успешния опит той бе поздравен от най-силния си съперник – световният шампион в зала от Портланд 2016 Джанмарко Тамбери от Италия.

Това е втори финал за плевенчанина на европейско след Цюрих 2014, където се класира на седмо място. Сега му предстои битка с още 11 съперници.