Начало / Последни новини / Титли за Иво Илиев и Цветан Сирашки, Николай Дзезов и Борислав Симеонов вицешампиони

Пореден триумф за борците на плевенския клуб Изобор. След скорошното трето място на детския тим, сега същия успех постигна и селекцията на кадетите. Стори го на собствен тепих по време на държавния личен-отборен шампионат за кадети в класическия стил. Плевенската зала „Балканстрой“ бе арена на около 200 борци от около 35 клуба. Водена от треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки селекцията на БК Изобор излъчи по двама шампиони, вицешампиони и бронзови медалисти.

Очаквано с титли завършиха националите Иво Илиев и Цветан Сирашки. Отличното за плевенския тим е, че битките за върха бяха между съотборници. Над всички бе Иво Илиев, който заслужи приза за най-техничен състезател на шампионата. В категорията до 58 кг той и съотборника му Борислав Симеонов надвиха по четирима противници и се изправиха един срещу друг на финала. Иво бе по-добрия и взе титлата.

По същия начин се разви и битката при 54-килограмовите. Цветан Сирашки и Николай Дзезов преодоляха по двама противници и в пряка схватка трябваше да определят шампиона. Цветан надделя и заслужи златния медал, а съекипника му сребърния. Още две бронзови отличия за борците на плевенския тим. Завоюваха ги Денислав Вълчев при най-леките /42 кг/ и Цветослав Симеонов /46 кг/. Георги Георгиев /63 кг/ пък стана седми. Така БК Изобор събра актив от 60 точки, които му осигуриха третото място в отборното класиране. Само с точка повече завърши състава на Тетевен. Шампион е Левски /София/.