Начало / Последни новини / Титла за Тала Хабас, Дара Ганчева е вицешампионка

Титла за Тала Хабас, Дара Ганчева е вицешампионка

Тала Хабас от едноименния клуб по бокс в Червен бряг спечели шампионската титла. Стори го в Русе, където се проведе държавния личен шампионат за девойки. Възпитаничката на треньора Дойчин Цанов победи убедително три съпернички в категорията до 60 кг. На четвъртфинала надигра Пепа Чакърова от Първенец. След това се справи с лекота с габровлийката Магдалена Минева. На финала би категорично Инна Цветкова от Бдин /Видин/.

Малко не достигна на плевенчанката Дара Ганчева да е шампионка. Боксьорката на Мизия 80 спечели сребърен медал при 54-килограмовите. Възпитаничката на световният шампион за професионалисти Александър Владимиров започна с успех над Благовеста Георгиева от БК Червен бряг. На полуфинала отказа във втория рунд представителката на домакините Камелия Чанева. Битката за титлата с Дилек Серветова от Добрич бе изключително оспорвана. Реферите дадоха минимална преднина в оценките си за състезателката на Добруджа.

Общо 53 девойки в 10 категории участваха в шампионата.