Начало / Последни новини / Тежко поражение за Владимир Петков и ТТС Рурщад в Германия

Тежко поражение за Владимир Петков и ТТС Рурщад в Германия

ТТС Рурщад /Херне/ с плевенчанина Владимир Петков в състава си претърпя най-тежката си загуба от началото на сезона в мъжката Трета Северна Бундеслига на Германия по тенис на маса. Нанесе му я SV Сиек 1948 с 6:1 в среща от 13-ия кръг на първенството. Така Петков и компания останаха без успех над този съперник, тъй като във втория кръг в своята зала завършиха 5:5. Сега обаче двубоят бе кошмарен за възпитаника на СКТМ Тетрон и съотборниците. Петков изигра две срещи, които загуби. В първата на двойки заедно с Йохан Хагберг не успяха срещу тандема Йонг/Ким – 1:3. След равностойна първа част домакините измъкнаха победата с 11:9. Оспорвана бе и втората, а Владко и Йохан спечелиха с 12:10. В третия гейм обаче те се представиха под възможностите си и взеха едва 5 точки. Опитите да компенсират се оказаха неуспешни и след 12:10 двойката на Сиек взе мача. Петков въобще не можа да се противопостави на Йонк в индивидуалната битка и отстъпи с 0:3, завършвайки отделните части с 5 и два пъти по 8 точки. Двубоят му с Ким се оказа ненужен, защото домакините вече си бяха осигурили отборната победа. Единственият успех за състава от Херне донесе Хагберг, наложил се с 3:0 над Патрик Казели. В другата среща на двойки Урош Гордич и Артур Шемп отнесоха 0:3 от тандема на SV Сиек – Даниел Кордс/Патрик Казели. Със същия резултат Гордич и Шемп загубиха на сингъл съответно от Ким и Кордс. Най-оспорван бе мача на Гордич с Йонг, но последния го спечели с 3:2. Така кризата в ТТС Рурщад продължава – отбора няма победа от началото на годината. С този успех SV Сиек измести от четвъртото място в класирането отбора на Херне.